کامپیوتر و شبکه آموزش مشاوره, نصب و پشتیبانی شبکه تلفن:26100584
مشاوره اجرا پشتیبانی شبکه های کامپیوتری -دوربین مداربسته-سانترال -ویپ-راهکارهای جامع امنیت
آخرین مطالب
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان: 396596

باور بسیاری از ما بر اینست که خاطرات مانند کپسول های کوچک بی نقصی از زمان هستند که گذشته ما را در خود نگه داشته اند و ما با مرور این خاطرات میدانیم که چه کسی هستیم و چه کارهایی در طول زندگی انجام داده ایم. اما این تمام ماجرا نیست و موضوع پیچیده تر از تصور است.

منبع خاطرات انسان که آن را به اسم حافظه میشناسیم، یک گذشته آسیب پذیر است که به راحتی میتوان به آن نفوذ کرد و آن را تغییر داد. هکرهای حافظه باور دارند که میتواند خاطراتی غیرواقعی و نادرست را در ذهن هر انسانی کاشت. شاید شما هم بعد از خواندن این جملات به یاد فیلم علمی-تخیلی "Inception" بیافتید. Julia Shaw روانشناس مجرمین و متخصص در زمینه حافظه و خاطرات میگوید: "با تکنیک های کاشت خاطره میتوان به انسان این باور را القا کرد که در گذشته کاری را انجام داده اند، بدون آنکه به انجام آن حتی فکر کرده باشند" این متخصص کانادایی به تازگی از کتاب جدید خود "توهم حافظه" در تورنتو رونمایی کرده است. در قسمتی از این کتاب میگوید: "حافظه شبکه ای از سلول های مغزی است که در سراسر مغز گسترده شده و همواره به روز میشود. هربار که شما خاطره ای را تعریف میکنید، جزئیات جدیدی که ممکن است غیرواقعی و ساخته ذهنتان باشد را بیان میکنید، این حرکت حافظه شما را تغییر میدهد.به عنوان مثال اگر فکر میکنید که از زمان کودکی خود مثلا دو سالگی خاطره ای را به یاد می آورید، این یک خاطره ی اشتباه است. ذهن کودک در آن سنین برای ذخیره کردن خاطره آماده نیست. با دیدن عکس از دوران کودکی این توهم در شما بروز میکند که آن لحظه را یادتان است. به همین سادگی میتوان خاطرات غیرواقعی را در ذهن ایجاد کرد."


شاو معتقد است که "دریافت واقعیت یک تجربه کاملاً شخصی است. هر روزی که از خواب بیدار میشود، یک آدم جدید هستید چون دریافت شما از واقعیت تغییر کرده است. اساساً همه خاطره ها اشتباهند، بعضی از آنها مقداری و بعضی از آنها تماماً. تجربه هایی در ذهن انسان وجود دارد که هرگز اتفاق نیافتاده است." با این تفاسیر نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا ذهن انسان یک منبع قابل استناد و اطمینان است؟


برچسب‌ها: هک کردن حافظه


1       نظرات
چهارشنبه 31 شهریور‌ماه سال 1395 :: 10:55 ق.ظ
آرش


معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات امروز با بیان اینکه گزینه ضریب اشتراک یک به هشت که پیش تر در مصرف پهنای باند اینترنت وجود داشت در مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات حذف شده، از برخورد با اپراتورهایی خبر داد که از اختصاص پهنای باند اعلام شده به کاربران خودداری می کنند.

حسین فلاح جوشقانی امروز در مصاحبه ای که توسط خبرگزاری مهر پوشش داده شده اعلام کرد پیش از این تکنیکی با عنوان ضریب اشتراک یک به هشت از سوی اپراتورها به کار گرفته می شود که به معنی به اشتراک گذاشتن پهنای باند اینترنت بین 8 کاربر بود. اما در مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات این شرایط حذف شده و در حال حاضر اپراتورها می بایست به همان سرعت درخواستی و خریداری شده توسط مشترک به وی سرویس دهند. به گفته مهاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اپراتورهای اینترنتی در مصوبه جدید ملزم به افزایش پهنای باند هستند و در صورتی که پهنای باند اختصاص داده شده توسط فروشندگان پایین از میزان سرانه مشخص شده در قانون باشد دستور توقف فروش اپراتور اینترنتی مورد نظر صادر خواهد شد.

نکته قابل توجه دیگر درباره سخنان جوشقانی به این بند باز می گردد که او اعلام کرد: "توضیحات داده شده به این معنی نیست که برای مثال اگر اپراتوری اینترنت با سرعت 2 مگابیت به کاربر بفروشد می بایست به صورت اختصاصی کل پهنای باند را در اختیار وی قرار دهد. بلکه به این معنی است که اپراتور مورد نظر می بایست نحوه مصرف مشترک را بررسی کرده و با توجه به الگوی مصرف کاربر به او سرویس دهی کند".0       نظرات
دوشنبه 15 شهریور‌ماه سال 1395 :: 06:49 ق.ظ
آرش
0       نظرات
پنج‌شنبه 11 شهریور‌ماه سال 1395 :: 02:41 ب.ظ
آرش
   1      2    >>